logo
Inno02

Blog

elektromonter

Elektromonter to trudna, odpowiedzialna i dość niebezpieczna profesja. Osoba, wykonująca omawiany zawód, poza kwalifikacjami z zakresu elektryki powinna także spełniać określone wymogi fizyczne oraz mieć predyspozycje psychiczne. Elektromonter na co dzień zajmuje się wykonawstwem, przebudową, naprawą i konserwacją instalacji elektrycznych. To praca w ciągłym ruchu, różnych warunkach, często na znacznych wysokościach. W niniejszym artykule omówimy profil idealnego przedstawiciela zawodu elektromontera.

rozdzielnica średniego napięcia

Rozdzielnice SN pełnią bardzo istotną funkcję, ponieważ są odpowiedzialne za przyjęcie i rozdzielenie energii elektrycznej, pochodzącej z elektrowni, a także za łączenie oraz zabezpieczenie obwodów elektrycznych. Prawidłowe działanie rozdzielnic SN jest ważne dla wszystkich odbiorców energii elektrycznej, dlatego trzeba przestrzegać zasad, dotyczących ich eksploatacji. Z niniejszego artykułu dowiesz się, jak postępować, aby rozdzielnice średniego napięcia działały bezawaryjnie przez wiele lat.

stan techniczny wind

Winda znacznie ułatwia życie mieszkańców czy użytkowników budynku, w którym się znajduje. Nowsze dźwigi osobowe są przeważnie bezpieczniejsze, szybsze i bardziej komfortowe od tych starszych, które z konieczności poddaje się modernizacji. Windy w budynkach mieszkalnych podnoszą standard życia lokatorów. Cenią je szczególnie osoby starsze, w tym te mające trudności z poruszaniem się, i młode mamy wybierające się po zakupy z niemowlakiem. Prace konserwatorskie przedłużają żywotność wind – każdy długo i intensywnie eksploatowany dźwig osobowy czy osobowo-towarowy się zużywa. Poniżej wyjaśniamy, w jaki sposób należy dbać o stan techniczny wind w obiektach wielorodzinnych.

energia

Został on stworzony żeby przybliżyć Państwu naszą działalność.